Swoje święto mają policjanci, strażacy, Święty Mikołaj, a nawet pluszowe misie. Dlaczego przedszkolaki nie miałyby mieć swojego święta? 

W czwartek, 26 września 2019 r., po śniadaniu, wszystkie dzieci z Samorządowego Przedszkola w Nasielsku - starszaki, średniaki i maluszki - zgromadziły się w auli budynku, żeby wspólnie świętować  Dzień Przedszkolaka. Najpierw nauczycielki zabrały zgromadzonych do krainy baśni, gdzie wspólnie z Jasiem i Małgosią przeżyli fantastyczną przygodę. Była i Baba Jaga, która wzbudziła najwięcej emocji. Okazało się jednak, że czarownica wcale nie była zła. Zdenerwowała się na niesforne rodzeństwo, które zjadało jej domek. Ostatecznie Jaś i Małgosia zrozumieli, że nie można brać i niszczyć czyjejś własności, a Baba Jaga wyczarowała im mapę powrotną do domu. Po przedstawieniu przedszkolaki bawiły się na pierwszym w tym roku balu w rytmie dziecięcych przebojów. Po uroczystości dzieci radośnie wróciły do swoich sal, gdzie otrzymały słodki poczęstunek.