Nasze przedszkole, w czerwcu, realizowało projekt "Przez śmiech do wiedzy - pokonaj wirusa" pod patronatem Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego, Burmistrza Zakroczymia, Wójta Gminy Czosnów, Wójta Gminy Leoncin obejmującym wszystkie przedszkola oraz szkoły podstawowe w powiecie nowodworskim.

Dzieci, które uczęszczały w czerwcu do przedszkola na zajęcia opiekuńcze, a także te, realizujące podstawę programową wychowania przedszkolnego w domu, obejrzały film "Wycieczka do niewidzialnego świata" przybliżający świat mikroorganizmów. W placówce przedszkolaki grały w grę przygotowaną przez autorów "Pokonaj złe bakterie i wirusy" oraz stworzyły własną grę planszową "Pokonaj wirusa". Podsumowaniem wiedzy zdobytej podczas cyklu proponowanych zajęć, było wykonanie pięknej pracy plastycznej pt.: „Co ja mogę zrobić każdego dnia, by pokonać wirusa?”. Organizator - Wesoły Uniwersytet - podziękował dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za odpowiedzialne i twórcze podejście do projektu.