Narodowe Święto Niepodległości w Samorządowym Przedszkolu w Nasielsku
 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej,
wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 9 listopada każda grupa przedszkolaków oglądała na tablicy interaktywnej uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Przedszkolaki z grupy „Misiów” i „Pajacyków” od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły.

10 listopada dzieci z grupy Misiów z wychowawczynią oraz Dyrektor Przedszkola Agnieszką Pałaszewską oraz wicedyrektor Małgorzatą Wojciechowską wybrały się na cmentarz w Nasielsku, aby złożyć kwiaty i
zapalić znicze na grobie nieznanego żołnierza. Tego samego dnia, dokładnie o godz. 11:11 wszystkie przedszkolaki zaśpiewały hymn narodowy, włączając się tym samym do akcji Niepodległa do Hymnu.