Samorządowe Przedszkole w Nasielsku razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

1grudnia dzieci, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

W tym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko, brały udział
w zajęciach dydaktycznych , których celem było przybliżenie im Praw Dziecka . Podczas zajęć nauczyciele starali się przekonać dzieci jak ważne jest, by zwracały się one do dorosłych o pomoc i umiały mówić o trudnych dla nich sytuacjach. Przekazano dzieciom wiedzę i rozwinięto umiejętność rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji.

W tym dniu z wielkim zaangażowaniem wykonały również  prace plastyczne, które obrazowały ich prawa. Punktem kulminacyjnych. Obchodów było  wyjście na plac przedszkolny i wypuszczenie niebieskiego balonika z helem w powietrze w ramach solidarności z Dziećmi w Jemenie.

prawa dziecka2020