7 listopada w Naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie  Pani Dyrektor Agnieszki Pałaszewskiej, która powitała wszystkie dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych gości: Burmistrza Nasielska- Pana Bogdana Ruszkowskiego,  Panią Hannę Pietrzak- Dyrektor Centrum Usług Wspólnych oraz członka Rady Miejskiej- Pana Dawid Domałę.    

Występ artystyczny przygotowała grupa 5-latków "Wiewióreczki". Z wielkim zaangażowaniem i dumą dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Przedszkolaki  wprowadziły zgromadzonych gości w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Na koniec dzieci  wspaniale zaprezentowały taniec z biało – czerwonymi chustami, które utworzyły flagę Polski.  Przedszkolaki prezentowały się bardzo uroczyście w galowych strojach oraz specjalnie przygotowanych na ten dzień kotylionach. Dzień ten dla dzieci był cenną lekcją historii.