DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SAMORZĄDOWYM PRZEDSZKOLU W NASIELSKU

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”


23.11.2020r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Nasielsku uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Niestety ze względu na środki bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa w tym roku szkolnym misie musiały zostać w domach, ale dzieci i tak celebrowały  ich Święto!

Każda grupa przedszkolna w swojej sali obchodziła ten wyjątkowy dzień. Dla przedszkolaków w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: teatrzyk wyświetlony na tablicy multimedialnej pt. ,,Legenda o Smoku Wawelskim’’, zabawy ruchowe, zagadki, konkursy, misiowe tańce. Dzieci po zabawach muzyczno- ruchowych wykonały prace plastyczną pt. ,,Mój przyjaciel Miś. Każda grupa przedszkolna wykonała sobie również pamiątkowe zdjęcie z Misiem. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele radości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wrażeń.  Już dziś z niecierpliwością przedszkolaki oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólnie będziemy się uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”