10 maja 2019 r. najstarsze przedszkolaki otrzymały zaproszenie na dzień otwarty do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku.

 Budynek SP nr 1 nie jest obcy starszakom z naszego przedszkola, gdyż większość z nich właśnie tam rozpoczynała swoją przygodę w przedszkolu. Dzieci pamiętały, w których salach bawiły się jako maluszki, doskonale pamiętały schody, które prowadziły do ich sal. Zanim jednak dzieci zwiedziły nowoczesne, kolorowe sale szkolne, zostały uroczyście przywitane przez panią Katarzynę Świderską, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie dzieci obejrzały występ artystyczny przygotowany przez uczniów "jedynki", na który składały się m.in. recytacje wierszy Jana Brzechwy oraz pokaz tańca nowoczesnego; w międzyczasie zjadły pyszne babeczki upieczone przez starszych kolegów. Po budynku szkoły oprowadzały dzieci przesympatyczne przewodniczki, panie Krystyna Bober oraz Małgorzata Majewska, w asyście uroczych harcerek ze starszych klas. Oprócz zwiedzania sal, w których na co dzień odbywają się zajęcia, uczennice SP nr 1 zorganizowały dla dzieci zabawy ruchowe, w których 5-latki chętnie uczestniczyły. Na pożegnanie dzieci otrzymały lizaki z wizerunkiem Myszki Miki. Przedszkolaki wróciły ze swojej pierwszej szkolnej wycieczki pełne pozytywnych wrażeń i już nie mogą doczekać się, kiedy rozpoczną naukę w szkole.