Tradycyjnie, w październiku, bawiliśmy się na balu owocowo - warzywnym, celem którego było promowanie zdrowego stylu życia oraz diety bogatej w owoce i warzywa.

 Każda grupa przebrała się za wybrany owoc lub warzywo. 23 października 2019 r. w przedszkolu bawiły się marchewki, cebulki, kalafiorki, kolorowe papryczki, buraczki, soczyste gruszki, zielone ogórki, czerwone jabłuszka i pomidorki, a także dorodne śliweczki. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Najpierw dzieci obejrzały perypetie dziadka z tytułową "Rzepką"  z wiersza J. Tuwima. Szczęśliwie, z pomocą rodziny oraz okolicznych zwierząt, dziadkowi udało się wyciągnąć długo pielęgnowane warzywo. Po takim wysiłku dziadek zgłodniał i postanowił zjeść chipsy, które dostał od wnuczka, ale zmienił zdanie po wysłuchaniu pouczającej i zabawnej piosenki o niezdrowym jedzeniu. Wspólnie z przedszkolakami podjęli decyzję, że zamiast śmieciowego jedzenia wzbogacą swoją dietę o warzywa i owoce. Następnie dzieci tańczyły w rytmie owocowo-warzywnych przebojów. I tak jabłuszko tańczyło z gruszką, była gimnastyka marchewek, buraczek zatańczył z cebulką. Nowych układów tanecznych przedszkolaki uczyły się z animacji wyświetlanych na tablicy interaktywnej. Nie zabrakło konkursu na rozpoznawanie owoców po smaku -  uczestnicy bezbłędnie odgadli owocowe zagadki, za co dostali zdrowe i pyszne jabłka w nagrodę. Po balu wszystkie dzieci degustowały owoce w salach.

TEATRZYK "RZEPKA" - film