Grupa Żabki

„Żabki”, grupa 3 – latków
Nauczyciele – mgr Barbara Sawicka, mgr Agnieszka Szymańska
Woźna oddziałowa – Monika Sternik

„Żabki” to grupa, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Poznają swoje panie i kolegów. Przyzwyczają się do nowego miejsca i nowych zasad. Uczą się, że w przedszkolu mogą ciekawie i wesoło spędzić czas, a nad ich bezpieczeństwem czuwają zawsze pomocne panie. Poprzez wspólne zabawy dzieci nawiązują kontakt z opiekunami oraz rówieśnikami, podejmują proponowane przez nauczyciela aktywności, poznają zasady obowiązujące w grupie przedszkolnej. By przedszkolaki czuły się pewniej, zachęcane są do samodzielności w codziennych czynnościach, wiele pracy przed nami. Samodzielność ułatwia dziecku funkcjonowanie w przedszkolu, daje poczucie bezpieczeństwa i buduje pozytywny obraz własnego „ja”. Codzienna zabawa oraz sytuacje edukacyjne tworzone dla całej grupy, kształtują i rozwijają dziecięce sprawności i umiejętności, aby dzielny przedszkolak stał się pilnym uczniem.