Wiewióreczki

Wiewióreczki to wesoła grupa 3latków, która jest zawsze uśmiechnięta. Wychowawcą w grupie jest  mgr Olga Wiśniewska, a pomocą jest pani Renata Pawłowska.

Głównym zadaniem w Naszej grupie jest wspomaganie adaptacji dzieci do życia przedszkolnego. Jest to istotny element, który wpływa na integracje wszystkich w grupie. Codzienny pobyt w przedszkolu zaczynamy od zabaw, które nam w tym pomagają.

Od początku wdrażamy  i zachęcamy dzieci do samodzielności przy różnych czynnościach, takich jak: spożywanie posiłków i  zakładanie ubranek.

W przedszkolu dzieci spędzają  dużo czasu na zabawie, przy której również uczą się wielu rzeczy.  Zajęcia prowadzone są z użyciem różnych metod przekazywania treści, aby nie były monotonne a dzieci nie nudziły się. Wykorzystujemy przy tym sprzęty gimnastyczne, chustę animacyjną, nagrania muzyczne czy ilustracje. Dzieci z grupy Wiewiórek lubią tańczyć, śpiewać, malować oraz słuchać bajek. Wiele radości sprawiają im  wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz spacerowanie i obserwowanie przy tym otaczającej nas przyrody.

Ważnym elementem dnia jest leżakowanie. Intensywny dzień, zajęcia,  nowe doświadczenia oraz hałas to nie lada ciężka praca dla malucha, który powinien odpocząć i zrelaksować organizm.

Dopiero się poznajemy, ale dzieci już mają swoich ulubionych kolegów i koleżanki, dla których starają się być zawsze mili i koleżeńscy.